ABZT52B3V3-HF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Nexperia USA Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Zener Diode 3.3 V 500 mW ±2.12% Surface Mount SOD-123
ABZT52B3V3-HF
DigiKey Part Number
641-ABZT52B3V3-HFTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABZT52B3V3-HF
Description
DIODE ZENER 3.3V 500MW SOD123
Detailed Description
Category
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Mfr
Operating Temperature
150°C (TJ)
Tolerance
±2.12%
Package / Case
Power - Max
500 mW
Impedance (Max) (Zzt)
95 Ohms
Base Product Number
Current - Reverse Leakage @ Vr
4.5 µA @ 1 V