CSX-750FCB20000000T is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Geyer Electronic America, Inc.
In Stock: 1,478
Datasheet
20 MHz XO (Standard) CMOS, TTL Oscillator 5V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
CSX-750FCB20000000T
DigiKey Part Number
CSX-750FCB20000000T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CSX-750FCB20000000T
Description
XTAL OSC XO 20.0000MHZ CMOS TTL
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
5V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
25mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.063" (1.60mm)
Function
Enable/Disable
Current - Supply (Disable) (Max)
10mA