CMJ206T32768DZFT is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Abracon LLC
In Stock: 20,170
Datasheet
Similar
ECS Inc.
In Stock: 609
Datasheet
IQD Frequency Products
In Stock: 5,048
32.768 kHz ±20ppm Crystal 12.5pF 50 kOhms Cylindrical Can, Radial
CMJ206T32768DZFT
DigiKey Part Number
300-8189-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMJ206T32768DZFT
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
Category
Load Capacitance
12.5pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 kOhms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Type
kHz Crystal (Tuning Fork)
Package / Case
Frequency
32.768 kHz
Size / Dimension
0.098" Dia x 0.236" L (2.50mm x 6.00mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.094" (2.40mm)