CM315D32768HZFT
DigiKey Part Number
300-8862-2-ND - Tape & Reel (TR)
300-8862-1-ND - Cut Tape (CT)
300-8862-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CM315D32768HZFT
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32.768 kHz ±5ppm Crystal 12.5pF 70 kOhms 2-SMD, No Lead
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
70 kOhms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Frequency
32.768 kHz
Size / Dimension
0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Frequency Tolerance
±5ppm
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)
Load Capacitance
12.5pF