RP1A23D10
DigiKey Part Number
RP1A23D10-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RP1A23D10
Description
SSR RELAY SPST-NO 10A 12-265V
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Solid State Photo-Coupled Relay (Photorelay) SPST-NO (1 Form A) 4-SIP
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
RP1A23D10 Models
Category
Voltage - Input
3 ~ 32VDC
Mfr
Voltage - Load
12 V ~ 265 V
Series
Load Current
10 A
Packaging
Bulk
Termination Style
PC Pin
Part Status
Active
Operating Temperature
-30°C ~ 80°C