RM1D060D20
DigiKey Part Number
1864-RM1D060D20-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RM1D060D20
Description
SSR RELAY SPST-NO 20A 1-60V
EDA/CAD Models
RM1D060D20 Models
Category
Voltage - Input
4 ~ 32VDC
Mfr
Voltage - Load
1 V ~ 60 V
Series
Load Current
20 A
Operating Temperature
-40°C ~ 80°C