RM1C40D25
DigiKey Part Number
RM1C40D25-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RM1C40D25
Description
SSR RELAY SPST-NO 25A 100-440V
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
EDA/CAD Models
RM1C40D25 Models
Category
Voltage - Input
4.25 ~ 32VDC
Mfr
Voltage - Load
100 V ~ 440 V
Series
Load Current
25 A
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C