RM1A60D100
DigiKey Part Number
1864-1233-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RM1A60D100
Description
SSR RELAY SPST-NO 100A 42-660V
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
EDA/CAD Models
RM1A60D100 Models
Category
Voltage - Input
4 ~ 32VDC
Mfr
Voltage - Load
42 V ~ 660 V
Series
Load Current
100 A
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C