RM1A48D50
DigiKey Part Number
1864-1229-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RM1A48D50
Description
SSR RELAY SPST-NO 50A 42-530V
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
EDA/CAD Models
RM1A48D50 Models
Category
Voltage - Input
4 ~ 32VDC
Mfr
Voltage - Load
42 V ~ 530 V
Series
Load Current
50 A
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C