PA18CAD10PASA
PA18CAD10PASA
DigiKey Part Number
1864-2056-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PA18CAD10PASA
Description
SENSOR REFLECTIVE 1M PNP NO/NC
Detailed Description
Reflective, Diffuse Optical Sensor 39.370" (1m) PNP
EDA/CAD Models
PA18CAD10PASA Models
Category
Response Time
1ms
Output Configuration
PNP
Series
Packaging
Box
Connection Method
Cable
Adjustment Type
Adjustable, 210° Turn Potentiometer
Sensing Distance
39.370" (1m)
Operating Temperature
-25°C ~ 60°C
Voltage - Supply
10V ~ 30V