PA18CAD10PAM1SA
DigiKey Part Number
1864-1012-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PA18CAD10PAM1SA
Description
SENSOR REFLECTIVE 1M PNP NO/NC
Detailed Description
Reflective, Diffuse Optical Sensor 39.37" (1m) PNP
EDA/CAD Models
PA18CAD10PAM1SA Models
Category
Output Configuration
PNP
Packaging
Bulk
Connection Method
Connector, M18, 4POS
Adjustment Type
Adjustable, Potentiometer
Sensing Distance
39.37" (1m)
Operating Temperature
-25°C ~ 60°C
Voltage - Supply
10V ~ 30V