GMB631PC15
DigiKey Part Number
1864-1315-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GMB631PC15
Description
CIR BRK THERM-M 15A 240VAC/60VDC
Detailed Description
Circuit Breaker Thermal Magnetic 15A 240 V AC 60 V DC Lever DIN Rail
Category
Voltage Rating - AC
240 V
Voltage Rating - DC
60 V
Current Rating (Amps)
15A