CA30CAN25PA
DigiKey Part Number
1864-1040-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CA30CAN25PA
Description
SENSOR PROX CAPACITIVE 25MM CYL
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Capacitive Proximity Sensor 0.984" (25mm) IP67, IP68, IP69k, NEMA 1,2 Cylinder, Threaded - M30
EDA/CAD Models
CA30CAN25PA Models
Material - Body
Plastic
Series
Voltage - Supply
10V ~ 40V
Termination Style
Cable Leads
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Ingress Protection
IP67, IP68, IP69k, NEMA 1,2
Sensing Distance
0.984" (25mm)
Output Type
PNP-NC/NO, 4-Wire
Response Frequency
50Hz