CA30CAN25BPA2IO
DigiKey Part Number
1864-CA30CAN25BPA2IO-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CA30CAN25BPA2IO
Description
CAP PROX M30 IO-LINK CAB
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Capacitive Proximity Sensor 0.984" (25mm) IP67, IP68, IP69K Cylinder, Threaded - M30
EDA/CAD Models
CA30CAN25BPA2IO Models
Material - Body
Polybutylene Terephthalate (PBT)
Series
Voltage - Supply
10V ~ 40V
Termination Style
Cable
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C (TA)
Ingress Protection
IP67, IP68, IP69K
Sensing Distance
0.984" (25mm)
Output Type
NPN/PNP-NC/NO, 4-Wire
Response Frequency
50Hz