GMC02X7R471K50NT
DigiKey Part Number
2571-GMC02X7R471K50NTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GMC02X7R471K50NT
Description
CAP CER 470PF 50V X7R 0201
Customer Reference
Detailed Description
470 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0201 (0603 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)