CAS02F8201CT
DigiKey Part Number
4713-CAS02F8201CTTR-ND - Tape & Reel (TR)
4713-CAS02F8201CT-ND - Cut Tape (CT)
4713-CAS02F8201CTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CAS02F8201CT
Description
ANTISULF RES0201 1% 8.20K OHM
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
8.2 kOhms ±1% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thick Film
Category
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.010" (0.26mm)