M21-250-C-342
M21-250-C-342
M21-250-C-342
DigiKey Part Number
2267-M21-250-C-342-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
M21-250-C-342
Description
SLEEVE 16 AWG TO 8 AWG CART=7FT
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Black, White Heat Shrinkable Label 0.25" W x 0.08" L (6.4mm x 2.1mm); Cable O.D. 0.09" ~ 0.21" (2.4mm ~ 5.5mm)
Category
Label Type
Heat Shrinkable
Manufacturer
Brady Corporation
Label Size
0.25" W x 0.08" L (6.4mm x 2.1mm); Cable O.D. 0.09" ~ 0.21" (2.4mm ~ 5.5mm)