416301U00000G
DigiKey Part Number
416301U00000G-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
416301U00000G
Description
COLD PLATE HEAT SINK 0.006C/W
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Passive, Cold Plate 0.006°C/W @ 1.0 GPM
Category
Product Type
Passive, Cold Plate
Manufacturer
Boyd Laconia, LLC
Thermal Resistance @ GPM
0.006°C/W @ 1.0 GPM
Series
Dimensions - Overall
27.21" L x 7.00" W x 0.64" H (691.1mm x 177.8mm x 16.3mm)