ZV25K1812801NIR1HT
DigiKey Part Number
118-ZV25K1812801NIR1HTTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-ZV25K1812801NIR1HTCT-ND - Cut Tape (CT)
118-ZV25K1812801NIR1HTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZV25K1812801NIR1HT
Description
VARISTOR 39V 800A 1812
Detailed Description
39 V 800 A Varistor 1 Circuit Surface Mount, MLCV 1812 (4532 Metric)
Category
Varistor Voltage (Max)
42.9 V
Current - Surge
800 A
Series
Energy
3.9J
Capacitance @ Frequency
2300 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
25 V
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TA)
Maximum DC Volts
31 V
Varistor Voltage (Min)
31.2 V
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Varistor Voltage (Typ)
39 V