SRN5040TA-3R3M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SRN5040TA-3R3M |
Description | FIXED IND 3.3UH 3.5A 24 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 24 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 3.3 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 3.5 A 24mOhm Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
Category | DC Resistance (DCR) 24mOhm |
Mfr | Q @ Freq 15 @ 100kHz |
Series | Frequency - Self Resonant 48MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Active | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Type Drum Core, Wirewound | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.195" L x 0.195" W (4.95mm x 4.95mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.161" (4.10mm) |
Current - Saturation (Isat) 4.4A | Base Product Number |