SRN5040TA-101K | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SRN5040TA-101K |
Description | FIXED IND 100UH 720MA 560 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 24 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 100 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 720 mA 560mOhm Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
Category | DC Resistance (DCR) 560mOhm |
Mfr | Q @ Freq 15 @ 100kHz |
Series | Frequency - Self Resonant 7MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Active | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Type Drum Core, Wirewound | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±10% | Size / Dimension 0.195" L x 0.195" W (4.95mm x 4.95mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.161" (4.10mm) |
Current - Saturation (Isat) 750mA | Base Product Number |