SRN4018BTA-150M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SRN4018BTA-150M |
Description | FIXED IND 15UH 850MA 210 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 21 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 15 µH Shielded Wirewound Inductor 850 mA 210mOhm 1616 (4040 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
Category | DC Resistance (DCR) 210mOhm |
Mfr | Q @ Freq 10 @ 100kHz |
Series | Frequency - Self Resonant 18MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Active | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Type Wirewound | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case 1616 (4040 Metric) |
Tolerance ±20% | Supplier Device Package 1616 |
Current Rating (Amps) | Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm) |
Current - Saturation (Isat) 1.1A | Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) |