SRN3030HA-100M
DigiKey Part Number
118-SRN3030HA-100MTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-SRN3030HA-100MCT-ND - Cut Tape (CT)
118-SRN3030HA-100MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SRN3030HA-100M
Description
FIXED IND 10UH 900MA 450 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 900 mA 450mOhm Max Nonstandard
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
450mOhm Max
Series
Q @ Freq
20 @ 2.52MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Frequency - Self Resonant
25MHz
Part Status
Active
Ratings
AEC-Q200
Type
Drum Core, Wirewound
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Material - Core
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Inductance
Mounting Type
Surface Mount
Tolerance
±20%
Package / Case
Nonstandard
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Current - Saturation (Isat)
1.6A
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)