SRF9005A-471Y
DigiKey Part Number
118-SRF9005A-471YTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-SRF9005A-471YCT-ND - Cut Tape (CT)
118-SRF9005A-471YDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SRF9005A-471Y
Description
IND SHLD 470 UH 50% 1.1A
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
470 µH @ 100 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 1 kOhms @ 20 MHz 1.1A DCR 140mOhm
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
140mOhm
Manufacturer
Bourns Inc.
Voltage Rating - DC
80V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Number of Lines
2
Size / Dimension
0.362" L x 0.236" W (9.20mm x 6.00mm)
Impedance @ Frequency
1 kOhms @ 20 MHz
Height (Max)
0.209" (5.30mm)
Inductance @ Frequency
470 µH @ 100 kHz
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pad
Current Rating (Max)
1.1A