SRF9005A-102Y
DigiKey Part Number
118-SRF9005A-102YTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-SRF9005A-102YCT-ND - Cut Tape (CT)
118-SRF9005A-102YDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SRF9005A-102Y
Description
IND SHLD 1000 UH 50% 0.8A
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 mH @ 100 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 1.5 kOhms @ 15 MHz 800mA DCR 310mOhm
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
310mOhm
Voltage Rating - DC
80V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Size / Dimension
0.362" L x 0.236" W (9.20mm x 6.00mm)
Impedance @ Frequency
1.5 kOhms @ 15 MHz
Height (Max)
0.209" (5.30mm)
Inductance @ Frequency
1 mH @ 100 kHz
Current Rating (Max)
800mA