SRF3216A-161Y
DigiKey Part Number
SRF3216A-161YTR-ND - Tape & Reel (TR)
SRF3216A-161YCT-ND - Cut Tape (CT)
SRF3216A-161YDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SRF3216A-161Y
Description
CMC 350MA 2LN 160OHM SMD AECQ200
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 160 Ohms @ 100 MHz 350mA DCR 400mOhm
EDA/CAD Models
SRF3216A-161Y Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
400mOhm
Voltage Rating - DC
50V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Surface Mount
Filter Type
Signal Line
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height (Max)
0.087" (2.20mm)
Impedance @ Frequency
160 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max)
350mA