CWM1225QFX-22R0ELF
DigiKey Part Number
118-CWM1225QFX-22R0ELFTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CWM1225QFX-22R0ELF
Description
WIDERES 1225 22R 1% 1W TC100
Detailed Description
22 Ohms ±1% 2W Chip Resistor Wide 2512 (6432 Metric), 1225 Automotive AEC-Q200 Thick Film
Category
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.122" L x 0.248" W (3.10mm x 6.30mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.030" (0.75mm)