CWM0612QFX-43R0ELF
DigiKey Part Number
118-CWM0612QFX-43R0ELFTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-CWM0612QFX-43R0ELFCT-ND - Cut Tape (CT)
118-CWM0612QFX-43R0ELFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CWM0612QFX-43R0ELF
Description
WIDERES 0612 43R 1% 1W TC100
Detailed Description
43 Ohms ±1% 1W Chip Resistor Wide 1206 (3216 Metric), 0612 Automotive AEC-Q200 Thick Film
Category
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.030" (0.75mm)