CRT1206-BY-9530ELF is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
953 Ohms ±0.1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Current Sense Thin Film
CRT1206-BY-9530ELF
DigiKey Part Number
CRT1206-BY-9530ELF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRT1206-BY-9530ELF
Description
RES SMD 953 OHM 0.1% 1/4W 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRT1206-BY-9530ELF Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)