CM322522-6R8JL
DigiKey Part Number
118-CM322522-6R8JLTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-CM322522-6R8JLCT-ND - Cut Tape (CT)
118-CM322522-6R8JLDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CM322522-6R8JL
Description
FIXED IND 6.8UH 150MA 1.8 OHM
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
6.8 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 150 mA 1.8Ohm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
CM322522-6R8JL Models
Category
DC Resistance (DCR)
1.8Ohm Max
Mfr
Q @ Freq
30 @ 7.96MHz
Series
Frequency - Self Resonant
45MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
7.96 MHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.087" (2.20mm)