CHV1206-JW-154ELF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Bourns Inc.
In Stock: 20,679
Datasheet
Direct
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Vishay Dale
Vishay Dale
Panasonic Industry
Panasonic Industry
Stackpole Electronics Inc
Stackpole Electronics Inc
YAGEO
150 kOhms ±5% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) High Voltage Thick Film
CHV1206-JW-154ELF
DigiKey Part Number
CHV1206-JW-154ELF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CHV1206-JW-154ELF
Description
RES SMD 150K OHM 5% 1/4W 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
CHV1206-JW-154ELF Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)