CHV0805-JW-105ELF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Bourns Inc.
In Stock: 62,922
Datasheet
Direct
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Vishay Dale
Vishay Dale
Similar
Panasonic Industry
Panasonic Industry
1 MOhms ±5% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) High Voltage Thick Film
CHV0805-JW-105ELF
DigiKey Part Number
CHV0805-JW-105ELF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CHV0805-JW-105ELF
Description
RES SMD 1M OHM 5% 1/8W 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
CHV0805-JW-105ELF Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)