CDSOD323-T24SC
DigiKey Part Number
CDSOD323-T24SCTR-ND - Tape & Reel (TR)
CDSOD323-T24SCCT-ND - Cut Tape (CT)
CDSOD323-T24SCDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDSOD323-T24SC
Description
TVS DIODE 24VWM 46.2VC SOD323
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
46.2V (Typ) Clamp 9A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-323
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CDSOD323-T24SC Models
Category
Power - Peak Pulse
400W
Mfr
Power Line Protection
No
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
General Purpose
Part Status
Active
Capacitance @ Frequency
40pF @ 1MHz
Type
Zener
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
1
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
24V
Package / Case
SC-76, SOD-323
Voltage - Breakdown (Min)
26.7V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
46.2V (Typ)
Base Product Number
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
9A (8/20µs)