CAY16-102J4LF
DigiKey Part Number
CAY16-102J4LFTR-ND - Tape & Reel (TR)
CAY16-102J4LFCT-ND - Cut Tape (CT)
CAY16-102J4LFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CAY16-102J4LF
Description
RES ARRAY 4 RES 1K OHM 1206
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1k Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
cms-datasheet
 cms-datasheet
EDA/CAD Models
CAY16-102J4LF Models
Category
Power Per Element
62.5mW
Manufacturer
Bourns Inc.
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Circuit Type
Isolated
Supplier Device Package
1206
Resistance (Ohms)
1k
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)