5.0SMDJ64CA
DigiKey Part Number
5.0SMDJ64CATR-ND - Tape & Reel (TR)
5.0SMDJ64CACT-ND - Cut Tape (CT)
5.0SMDJ64CADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
5.0SMDJ64CA
Description
TVS DIODE 64VWM 103VC DO214AB
Detailed Description
103V Clamp 48.6A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMC)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
5.0SMDJ64CA Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
48.6A
Mfr
Power - Peak Pulse
5000W (5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Surface Mount
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
64V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
71.1V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
103V