4610M-104-331/471L is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Bourns Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
330, 470 Ohm ±2% 250mW Power Per Element Dual Terminator 16 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 10-SIP
4610M-104-331/471L
DigiKey Part Number
4610M-104-331/471L-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
4610M-104-331/471L
Description
RES NTWRK 16 RES MULT OHM 10SIP
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
4610M-104-331/471L Models
Category
Number of Pins
10
Manufacturer
Bourns Inc.
Power Per Element
250mW
Series
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Circuit Type
Dual Terminator
Package / Case
10-SIP
Resistance (Ohms)
Supplier Device Package
10-SIP
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.998" L x 0.098" W (25.35mm x 2.49mm)
Number of Resistors
16
Height - Seated (Max)
0.250" (6.35mm)
Resistor-Ratio-Drift
50ppm/°C