3296W-1-104ALF
DigiKey Part Number
118-3296W-1-104ALFCT-ND - Cut Tape (CT)
118-3296W-1-104ALFTB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3296W-1-104ALF
Description
TRIMMER 100K OHM 0.5W PC PIN TOP
Detailed Description
100 kOhms 0.5W, 1/2W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 25.0 Turn Top Adjustment
EDA/CAD Models
3296W-1-104ALF Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Cut Tape (CT)
Tape & Box (TB)
Resistance
100 kOhms
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Size / Dimension
Rectangular - 0.375" x 0.190" Face (9.53mm x 4.83mm)
Tolerance
±10%