SDI120G-48-U-P51
DigiKey Part Number
179-SDI120G-48-U-P51-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SDI120G-48-U-P51
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 120W
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
48V 120 W AC/DC External Desktop (Class I) Adapter Cord (Sold Separately) Input
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SDI120G-48-U-P51 Models
Category
Power (Watts)
120 W
Manufacturer
Bel Power Solutions
No Load Power Consumption
150mW
Series
Applications
ITE (Commercial)
Packaging
Box
Efficiency
Level VI
Part Status
Active
Operating Temperature
-20°C ~ 40°C
Region Utilized
International
Output Connector
Power DIN, 4 Pin
Form
Desktop (Class I)
Cord Length
59" (1.50m)
Input Type
Cord (Sold Separately)
Input Connector
IEC 320-C14
Voltage - Input
100 ~ 240 VAC
Size / Dimension
5.20" L x 2.01" W x 1.26" H (132.0mm x 51.0mm x 32.0mm)
Voltage - Output
48V
Approval Agency
CE, cULus, FCC, UKCA
Current - Output (Max)
2.5A