WLS27CWYRXX3-0285DS24Q
DigiKey Part Number
2170-WLS27CWYRXX3-0285DS24Q-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WLS27CWYRXX3-0285DS24Q
Description
WLS27 MULTICOLOR LIGHT STRIP; LE
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Task Light Red, White, Yellow 11.22" (285.0mm) 12 ~ 30VDC Tubular, Diffused
Category
Voltage - Supply
12 ~ 30VDC
Manufacturer
Banner Engineering Corporation
Features
Cascadable
Operating Temperature
-40°C ~ 70°C
Illumination Color
Red, White, Yellow
Luminous Flux
185lm Red, 650lm White, 570lm Yellow
Length
11.22" (285.0mm)
Profile (W x H)
1.06" (27.0mm) Dia