WLF12XW600S24QP
DigiKey Part Number
2170-WLF12XW600S24QP-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WLF12XW600S24QP
Description
FLEXIBLE STRIP LIGHT, 600MM
Temperature - Test
25°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
24V
Current - Max
330mA
Size / Dimension
625.09mm L x 14.80mm W
Height
6.40mm
Luminous Flux @ Current/Temperature
570lm (Typ)
Light Emitting Surface (LES)
599.44mm L x 14.80mm W
Current - Test
280mA