WLF12XW300S24QP
DigiKey Part Number
2170-WLF12XW300S24QP-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WLF12XW300S24QP
Description
FLEXIBLE STRIP LIGHT, 300MM
Temperature - Test
25°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
24V
Current - Max
165mA
Size / Dimension
325.12mm L x 14.80mm W
Height
6.40mm
Luminous Flux @ Current/Temperature
285lm (Typ)
Light Emitting Surface (LES)
299.97mm L x 14.80mm W
Current - Test
140mA