T18-2VPFF200-Q8
DigiKey Part Number
2170-T18-2VPFF200-Q8-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T18-2VPFF200-Q8
Description
PHOTO SEN 200MM COMP PNP
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Background Suppression Optical Sensor 7.874" (200mm) PNP - Dark-ON/Light-ON
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
T18-2VPFF200-Q8 Models
Category
Response Time
1.5ms
Manufacturer
Banner Engineering Corporation
Output Configuration
PNP - Dark-ON/Light-ON
Series
Light Source
Red LED
Packaging
Bag
Connection Method
Connector
Part Status
Active
Ingress Protection
IP67, IP68, IP69K, IEC
Sensing Method
Background Suppression
Operating Temperature
-40°C ~ 70°C
Sensing Distance
7.874" (200mm)
Base Product Number
Voltage - Supply
10V ~ 30V