S22L2SRGB7T
DigiKey Part Number
2170-S22L2SRGB7T-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S22L2SRGB7T
Description
LED PNL IND MULTI DIFF SRW TER
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LED Panel Indicator Blue, Green, Red, White - Cool, Yellow Diffused 10V ~ 30V 70mA Screw Terminal
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
S22L2SRGB7T Models
Category
Current
70mA
Manufacturer
Banner Engineering Corporation
Panel Cutout Shape
Round
Packaging
Bag
Panel Cutout Dimensions
0.866" (22.00mm)
Part Status
Active
Lens Style
Round with Flat Top
Type
LED
Millicandela Rating
0.3mcd Blue, 2mcd Cyan, 1.9mcd Green, 1.2mcd Magenta, 0.8mcd Red, 2.5mcd White - Cool, 2.5mcd Yellow
Lamp Color
Blue, Green, Red, White - Cool, Yellow
Termination Style
Screw Terminal
Lens Transparency
Diffused
Ingress Protection
IP66, IP67, IP69K
Ratings
DC
Base Product Number
Voltage
10V ~ 30V