S22L2SRGB7QP
DigiKey Part Number
2170-S22L2SRGB7QP-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S22L2SRGB7QP
Description
LED PNL IND MULTI DIFF WIRE LDS
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LED Panel Indicator Blue, Cyan, Green, Magenta, Red, White - Cool, Yellow Diffused 10V ~ 30V 70mA Wire Leads - 6" (152.40mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
S22L2SRGB7QP Models
Category
Voltage
10V ~ 30V
Manufacturer
Banner Engineering Corporation
Current
70mA
Series
Panel Cutout Shape
Round
Packaging
Bag
Panel Cutout Dimensions
0.87" (22.00mm)
Part Status
Active
Lens Style
Round with Flat Top
Type
LED
Millicandela Rating
0.3mcd Blue, 2mcd Cyan, 1.9mcd Green, 1.2mcd Magenta, 0.8mcd Red, 2.5mcd White - Cool, 2.5mcd Yellow
Lamp Color
Blue, Cyan, Green, Magenta, Red, White - Cool, Yellow
Termination Style
Wire Leads - 6" (152.40mm)