RLS27XWGRYB5-285L35S24QP
DigiKey Part Number
2170-RLS27XWGRYB5-285L35S24QP-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RLS27XWGRYB5-285L35S24QP
Description
LED STRIP LIGHT 285MM
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Task Light Blue, Green, Red, White, Yellow 11.22" (285.0mm) 24VDC Flat, Clear
Category
Voltage - Supply
24VDC
Series
Rated Life
70,000 Hours
Packaging
Box
Operating Temperature
-40°C ~ 50°C
Illumination Color
Blue, Green, Red, White, Yellow
Luminous Flux
93lm Blue, 300lm Green, 138lm Red, 485lm White, 427lm Yellow
Length
11.22" (285.0mm)
Approval Agency
CE, cULus
Profile (W x H)
14.69" x 1.09" (373.0mm x 27.8mm)