QS18VP6LAF250Q5
DigiKey Part Number
2170-QS18VP6LAF250Q5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
QS18VP6LAF250Q5
Description
PHOTO SEN LASER 50-250MM PNP
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Background Suppression Optical Sensor 9.843" (250mm) PNP - Dark-ON/Light-ON
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
QS18VP6LAF250Q5 Models
Category
Response Time
700µs
Light Source
Red (658nm)
Packaging
Bag
Connection Method
Connector
Ingress Protection
IP67, NEMA 6P
Adjustment Type
Adjustable
Sensing Distance
9.843" (250mm)
Operating Temperature
-10°C ~ 50°C
Voltage - Supply
10V ~ 30V