Q16F1BZZRYG24E is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
APEM Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Image for Q16F1BZZRYG24E is not available
Q16F1BZZRYG24E
DigiKey Part Number
679-Q16F1BZZRYG24E-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Q16F1BZZRYG24E
Description
LED PNL IND GRN/RED/YW DIF 10MM
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LED Panel Indicator Green, Red, Yellow Diffused 100° 24V Green, 24V Red, 24V Yellow 20mA Green, 20mA Red, 20mA Yellow Solder Lug
Category
Voltage
24V Green, 24V Red, 24V Yellow
Manufacturer
APEM Inc.
Current
20mA Green, 20mA Red, 20mA Yellow
Series
Panel Cutout Shape
Round
Packaging
Bulk
Panel Cutout Dimensions
0.63" (16.00mm)
Part Status
Active
Lens Size
10mm, T-3 1/8