Q14F3BZZRYG24E
DigiKey Part Number
679-3050-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Q14F3BZZRYG24E
Description
LED PNL IND GRN/RED/YW DIF 10MM
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LED Panel Indicator Green, Red, Yellow Diffused 100° 24V Green, 24V Red, 24V Yellow 20mA Green, 20mA Red, 20mA Yellow Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Category
Current
20mA Green, 20mA Red, 20mA Yellow
Panel Cutout Dimensions
0.55" (13.97mm)
Lens Size
10.00mm Dia
Part Status
Active
Lens Style
Round with Flat Top
Type
LED
Millicandela Rating
30mcd Green, 180mcd Red, 30mcd Yellow
Lamp Color
Green, Red, Yellow
Viewing Angle
100°
Lens Transparency
Diffused
Termination Style
Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Ratings
DC
Ingress Protection
IP67
Voltage
24V Green, 24V Red, 24V Yellow