Q12-7P5BXXB12E
DigiKey Part Number
679-4129-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Q12-7P5BXXB12E
Description
LED PNL IND BLUE DIFF 8MM LEADS
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LED Panel Indicator Blue Diffused 12V 20mA Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Category
Voltage
12V
Manufacturer
APEM Inc.
Current
20mA
Series
Panel Cutout Shape
Round
Packaging
Bulk
Panel Cutout Dimensions
0.50" (12.70mm)
Part Status
Active
Lens Size
8.00mm Dia
Type
LED
Lens Style
Round with Domed Top
Lamp Color
Blue
Millicandela Rating
800mcd
Lens Color
Blue
Termination Style
Wire Leads - 7.87" (200.00mm)