Q12-7P1CXXHG12E
DigiKey Part Number
679-4121-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Q12-7P1CXXHG12E
Description
LED PNL IND GREEN DIFF 8MM SLDR
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LED Panel Indicator Green Diffused 12V 20mA Solder Lug
Category
Voltage
12V
Manufacturer
APEM Inc.
Current
20mA
Series
Panel Cutout Shape
Round
Packaging
Bulk
Panel Cutout Dimensions
0.50" (12.70mm)
Part Status
Active
Lens Size
8.00mm Dia